بک لینک PBN یا PDN؟

  Wednesday، ۲ Mehr ۱۳۹۹

  بک لینک پی بی ان (pbn) چیست؟ و چه تاثیری بر روی سئو سایت شما خواهد داشت؟!

  دوستانی که تا به اینجا به دنبال PBN اومدین همین اول کار خیال همتون رو راحت میکنم! چیزی به عنوان PBN دیگه وجود نداره و واژه PDN جایگزین اون شده یعنی چی؟!

  یعنی اینکه دیگه چندین سال هست که private blog network دیگه کارایی نداره و قدرت سابق رو نداره پس به جای اینکه از این روش استفاده بشه یک روش جایگزین پیدا شد به نام Private Domain Network

  این روش به خودی خود قدرت فوق العاده ای داره و میتونم بگم که هر نوع رقابتی رو میتونه به راحتی بگیره فقط بستگی به میزان وسعت اون PDN خواهد داشت.

  همانطور که در عکس بالا میبینید دقیقاً در PDN نیز همانند PBN شکل لینک دهی در اولین مرحله یکسان است.

  اما اگر در مورد منابع لینک دهنده که در نقشه با عنوان PDN مشخص شده اند صحبت کنیم در روش قدیمی یعنی همان PBN از وبلاگ ها استفاده میشد اما در روش جدید یعنی PDN از دامنه های مختلف استفاده میشود برای لینکدهی.

  اینجا روش جدید یک مزیت نسبت به روش قدیمی دارد ، در روش قدیم (PBN) شما نهایتاً میتوانستید از 50 ریفر دامین لینک بگیرید که همه آنها دامنه های وبلاگی بودند همانند بلاگفا ، میهن بلاگ و... اما در روش جدید (PDN) شما در هربار لینک سازی از دامنه های جدیدی لینک میگیرید و این یعنی ریفر دامین بیشتر و در نتیجه پیشرفت بیشتر نسبت به PBN ...

  تاثیر پذیری در PDN به چه عواملی بستگی دارد؟

  معمولاً پی دی ان ها زمانی تاثیر بیشتری دارند که شما بتوانید آنها را قویتر و قویتر کنید یعنی به عبارت دیگر هرچه بک لینک بیشتری داشته باشند تاثیر بیشتری نیز خواهند داشت اما اینجا نیز معایت مزیت هایی وجود دارد!!!

  اگر از PBN استفاده کنید یعنی از سرویس های وبلاگدهی ، میتوانید از هر سرویس دهنده ای که میخواهید و به هر میزانی که میخواهید بک لینک دریافت کنید زیرا در پی بی ان شما از یک ساب دامنه استفاده میکنید که ماهیت یک سایت قوی را دارد که بک لینک های بسیاری را دریافت کرده است پس در نتیجه با دریافت تعداد قابل توجهی بک لینک باز هم هیچ اتفاق بدی برای این وبلاگ نخواهد افتاد. اما چنانچه از پی دی ان استفاده میکنید بایستی بدانید که از کجا و چطور لینک بگیرید که بسیار امر مهمی میباشد که سعی میکنیم در ادامه به این موضوع نیز بپردازیم.

  نحوه لینک سازی برای سایت های PDN

  اگر میخواهید یک PDN داشته باشید میبایست ابتدا میزان اعتبار لینک های دریافتی آن PDN را کنترل کنید ، یعنی اینکه یک سایت PDN به هیچ عنوان همانند سایت های معمولی لینک سازی نمیشود بلکه بایستی حتماً از صفحاتی استفاده کنید برای لینک گرفتن که قدرت بسیار بالایی دارند همچنین دامنه های مورد اعتماد گوگل هستند ، به طور مثال دامنه هایی با پسوند EDU بسیار قوی و البته مورد اعتماد گوگل هستند پس شما میتوانید از این دامنه ها برای تقویت PDN خود استفاده کنید.

  اما نکته مهمتر اینکه شما باید حتماً پس از لینک گرفتن از یک دامنه دانشگاهی یا همان EDU (لینک فالو و رپورتاژی) بایستی همان صفحه ساخته شده در دامنه دانشگاهی را نیز بسیار قویتر کنید یعنی از سایت های فارسی زبان که قدرت بالایی دارند برای این صفحات رپورتاژی بک لینک تهیه کنید. البته ناگفته نماند که شما میتوانید حتی از PBN ها نیز برای لینک دهی به صفحات دانشگاهی ایجاد شده نیز استفاده کنید.

  چه تعداد لینک برای PDN کافی است؟

  در این مورد متاسفانه هیچ استانداردی وجود ندارد و شما میتواند هر تعداد لینکی که میخواهید به روشی که در بالا گفته شد اختصاص دهید ، نکته ای که باید بدانید این است که هرچه تعداد لینک های تقویت کننده PDNها بیشتر باشد به همان میزان شما تاثیر بیشتری از PDN خواهید دید.