آپدیت اسپم گوگل

به‌روزرسانی و آپدیت هرزنامه (اسپم) Google باعث نارضایتی شدید خواهد شد

اعلامیه گوگل انتقاداتی را برانگیخت و یک نفر تعریف گوگل از هرزنامه را اینگونه خلاصه کرد: ناشران کوچک بی معنی هستند

به‌روزرسانی‌های هرزنامه Google قبلاً مورد استقبال جامعه بازاریابی جستجو قرار گرفته بود. اطلاعیه امروز منعکس کننده حال و هوای ضعیف جامعه بازاریابی و انتشارات جستجو است که هنوز از شش ماه به‌روزرسانی‌های مخرب و عرضه اجمالی هوش مصنوعی که به طور گسترده به عنوان یک ویژگی سرقت ترافیک در نظر گرفته می‌شود، درگیر است.

اغراق آمیز نیست اگر بگوییم پاسخ به آپدیت هرزنامه گوگل بی وقفه منفی است.

 

آیا هرزنامه مخفف عبارت “Small Publishers Are Meaningless” است؟

یک توییت بسیار جالب در توییتر:

دلم برای روزهایی تنگ شده است که به‌روزرسانی‌ها به جای اولویت دادن به بازیکنان بزرگ و کشتن سایت‌های محتوا با نامیدن هرزنامه، محتوای بهتر را ترجیح می‌دادند. — Elmo Joeleht (@ElmoJoeleht) 21 ژوئن 2024

 

چیزی که منتشران این آپدیت منتظر آن نیستند…

به‌روزرسانی اصلی Google در ماه مارس 2024، که تکمیل آن حدود 45 روز طول کشید، رتبه‌بندی بسیاری از صاحبان سایت را ویران کرد. اگرچه گوگل دیگر سیستم محتوای مفید (معروف به HCU) ندارد، بسیاری از صاحبان سایت و سئوکارانی که از سال گذشته تحت تأثیر HCU قرار گرفتند، هنوز منتظر به‌روزرسانی جدیدی هستند که امیدواریم آنچه را که بسیاری فکر می‌کنند به‌روزرسانی خراب بود، «رفع» کند.

 

یک نفر در توییتر توییت کرد:

JohnMu @searchliaison@ آیا این به‌روزرسانی می‌تواند طبقه‌بندی‌کننده سایت را که از سپتامبر گذشته HCU هنوز برای سایت‌ها اعمال می‌شود حذف کند؟ یا باید منتظر بروزرسانی هسته بزرگتر باشیم؟

 

 

به نظر می‌رسید که شخص دیگری از میان اشک‌های خود می‌خندید که تصویری را در توییتر منتشر کرد که نشان می‌داد ترافیک وب خود به شش بازدیدکننده طبیعی کاهش یافته است:

“Google به دنبال آخرین 6 بازدید کننده ارگانیک من می آید🤣 آن را بیاورید! ببینیم به 0 می رسیم یا نه.

 

 

شخص دیگری به اشتراک گذاشت که به دلیل از دست دادن 95٪ از ترافیک خود که دلیل آن به روز رسانی های گذشته است، روحیه آنها ضعیف شده است:

“راستش را بخواهید، مهم نیست که چه به روز رسانی زیر آستین دارید. من Google Site Kit را از سایت خود حذف می کنم. دیدن نمودارها و ارقام ثابت و رو به کاهش هر بار که وارد وردپرس می شوم باعث تضعیف روحیه می شود. آنها به من یادآوری می کنند که من 95٪ از ترافیک خود را بدون هیچ دلیلی از دست داده ام.

 

توییتی که نمایانگر این احساس گسترده است که به‌روزرسانی‌های گوگل کاملاً مخرب است:

«انحصار مضر شما اینترنت را خراب می کند. هر یک از به‌روزرسانی‌های شما، وب‌سایت‌های مستقل بیشتری را از بین می‌برد و در عین حال اسپم را افزایش می‌دهد.»

 

شخص دیگری توییت کرد:

«گوگل بسیاری از وب‌سایت‌های مفید را به مکان‌های گمشده تبدیل کرده است»

من در حال حاضر در ترافیک تقریبا 0 هستم. با این آپدیت ترافیک فیسبوک من نیز به 0 میرسد یا خیر؟

— Alecpow (@Alecpowz) 20 ژوئن 2024

 

واکنش شدید علیه پینترست در SERP

برخی از بازخوردها در مورد نارضایتی از نحوه رتبه بندی وب سایت ها توسط گوگل بود. یک نفر توییت کرد که امیدوار است به‌روزرسانی هرزنامه اولویت گوگل برای رتبه‌بندی پینترست را برطرف کند:

آیا این به‌روزرسانی به این معنی است که وقتی کاربران  «جستجوی برند» را انجام دهند به جای پین‌های من در pinterest، گوگل شروع به نمایش وب‌سایت من می‌کند؟»

 

عکس العمل در مورد Reddit در SERP

شخص دیگری درباره این تصور (متداول) که گوگل در حال رتبه‌بندی Reddit برای درخواست‌های زیاد است، بازخورد ارائه کرد.

 

آنها توییت کردند:

Reddit تنها اسپم موجود در SERP در حال حاضر است.

این احساس در مورد Reddit در SERP توسط بسیاری دیگر به اشتراک گذاشته شد:

جالب است که ببینید گوگل یک به‌روزرسانی هرزنامه را منتشر می‌کند! من نمی دانم که چگونه بر رتبه Reddit در نتایج جستجو تأثیر می گذارد. من شخصاً محتوای واقعاً مفید زیادی در آنجا پیدا نکردم، Reddit فقط در نتایج جستجو اسپم می‌کند.”

ترافیک بیشتر برای فوربس و ردیت در راه است

— برایان کالینز (@BryanJCollins) 20 ژوئن 2024

 

توییتی دیگر در این مورد:

آیا با این کار رتبه بندی بحث های نامربوط در Reddit برای اکثر کلمات کلیدی فنی متوقف می شود؟ 😂

— Madusanka Premaratne (@maduspremaratne) 21 ژوئن 2024

 

در این بروزرسانی معروفیت و شهرت سایت نیز مورد تاثیر خواهد بود؟

سوء استفاده از شهرت سایت نوعی اسپم است که در آن یک بازاریاب دیجیتال محتوا را در یک وب سایت شخص ثالث منتشر می کند تا از اعتبار سایت برای رتبه بندی سریع استفاده کند. این یک میانبر برای اجتناب از ایجاد و تبلیغ یک وب سایت کاملاً جدید است.

Google SearchLiaison به این سؤال پاسخ داد که آیا این به‌روزرسانی هرزنامه شامل نسخه الگوریتمی به‌روزرسانی سوءاستفاده از اعتبار سایت است که Google اعلام کرده است که در راه است.

SearchLiaison پاسخ داد که نه، این به روز رسانی حاوی عناصر الگوریتمی برای هدف قرار دادن سوء استفاده از شهرت سایت نیست.

(توجه داشته باشید که در پاراگراف بالا در مورد بک لینک صحبت شده است و اینجا گفته شده که آپدیت جدید هیچ ربطی به بک لینک یا رپورتاژ گرفتن از سایت های دیگر برای رتبه بندی سریع ندارد)

 

او توییت کرد:

برای سومین بار در حال حاضر، مجدداً می گویم، من کاملاً اطمینان دارم که وقتی به صورت الگوریتمی در مورد سوء استفاده از اعتبار سایت عمل می کنیم، این را خواهیم گفت. الان درست نیست به این سوال پاسخ دهم و ترجیح میدهم تا 1 ماه آینده صبر کنم و سپس یه سوال پاسخ دهم.

 

SearchLiaison این موارد را دنبال کرد:

“منظورم این است که من فکر می کنم که در مورد این موضوع بسیار متعجبم و دقیق نمیدانم که این یک به روز رسانی استاندارد هرزنامه است یا خیر، زیرا هیچ پست وبلاگی وجود ندارد، “چیزهایی که باید بدانیم” وجود ندارد و این فقط یک پست معمولی در داشبورد ما است.

 

بروز رسانی هرزنامه بدون شرح

تغییرات در رتبه‌بندی گوگل به ندرت اعلام می‌شود، مگر زمانی که پیش‌بینی می‌شود که اثرات آن بر رتبه‌بندی قابل توجه باشد، که با این معیار این به‌روزرسانی را قابل توجه می‌کند، به ویژه به این دلیل که انتشار به‌روزرسانی یک هفته تمام طول می‌کشد.

Google گاهی اوقات یک پست وبلاگی درباره به‌روزرسانی‌های هرزنامه خود منتشر می‌کند، اما هیچ مقاله همراهی وجود ندارد که جزئیات این به‌روزرسانی هرزنامه را هدف قرار دهد، که ممکن است عاملی باشد که در نگرانی بیان شده در برخی از پاسخ‌ها به اعلامیه Google نقش دارد.

 

اعلامیه هرزنامه گوگل را بخوانید:

امروز ما آپدیت هرزنامه ژوئن 2024 را منتشر کردیم.

ممکن است تا ۱ هفته طول بکشد تا تکمیل شود، و پس از اتمام عرضه، در داشبورد وضعیت جستجوی Google پست خواهیم کرد:

Google Search Central

(@googlesearchc) June 20, 2024

1 دیدگاه

دیدگاهی بنویسید